فرماندار شهرستان دیواندره:

شهدا سرمایه های عظیم جامعه هستند

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: شهدا سرمایه‌های عظیم جامعه هستند زیرا جانشان را برای حفظ دین ‌اسلام و میهن اسلامی فدا کرده اند.

جعفر توان ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدا، تصریح کرد: شهیدان مردان راستین الهی هستند که با نثار خون خود فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه داشتند تا این روحیه به نسل‌های آینده نیز انتقال پیدا کند.

توان با تاکید بر زنده نگه داشتن آرمان های شهدا اظهار کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی ثابت شده است که هر پیشرفتی در کشور صورت گرفته برگرفته از مکتب شهدا بوده و امروز هم فرهنگیان و معلمان بیش از سایر اقشار جامعه می‌توانند سیره و اخلاق شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: باید زوایای پنهان انقلاب را برای مردم تبیین کنیم چراکه رمز پیروزی و پیشرفت های انقلاب اسلامی در آرمانهای شهدا نهفته است ولی متاسفانه امروز برخی همسو با دشمنان به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه هستند.

جعفر توان خاطرنشان کرد زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، کشور را در برابر تمام آسیب‌ها بیمه می کند.

وی نقش دانش آموزان در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را مهم توصیف کرد و افزود: دانش آموزان می توانند با اقدامات پژوهشی و تحقیقی با موضوع شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل های آینده منتقل کنند.

فرماندار شهرستان دیواندره در بخش دوم سخنانش به انتخابات اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیعت مجدد با نظام است و همه ما در انتخابات وظیفه حساسی داریم.

جعفر توان به اهمیت انتخابات اشاره کرد و افزود: باید فضای انتخابات توأم با شور و شعور و نشاط باشد و نباید اجازه داد با تخریب، سیاه نمایی و توطئه چینی فضای انتخابات را تحت تأثیر قرار دهند.

شایان ذکر است مراسم اختتامیه بیست و هشتمین یادواره شهدای دانش آموزی با حضور امام جمعه، فرماندار دیواندره و جمعی از مسئولین، خانواده های معظم شهدا و دانش آموزان مدارس شهرستان در سالن اجتماعات فردوسی برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

25 اسفند 95